دانستنی ها

برای دانشگاه چه مانتویی بپوشیم؟ – راهنمای انتخاب مانتو مناسب دانشگاه

مانتو مناسب دانشگاه

برای دانشگاه چه مانتویی بپوشیم؟ این سؤال از آن دسته سؤال‌‌‌هایی است که اکثر خانم‌های دانشجو از خود می‌پرسند خصوصاً اگر سال اولی باشند. انتخاب مانتو برای دانشگاه، علاوه‌بر جنبه‌های ظاهری می‌تواند نمایانگر فرهنگ و انتخابات فردی شما باشد. مانتو‌های انتخابی شما علاوه‌بر اینکه منعکس‌کننده سلیقه شماست می‌تواند تأثیر مهمی در اعتماد‌به‌نفس و احساس راحتی شما در محیط دانشگاه داشته ‌باشد.

اگر شما هم قصد خرید مانتو مناسب دانشگاه را دارید؛ در ادامه با مانتو سیتی همراه باشید تا مطالبی از قبیل «مانتو مناسب دانشگاه، مدل مانتو دانشجویی و استایل دانشجویی» را  با هم مورد بررسی قرار دهیم.

 

مانتو مناسب دانشگاه

مانتو دانشجویی معمولاً به مانتوهایی اطلاق می‌شود که مناسب برای فضاهای آموزشی و روزمره دانشجویان هستند. این مدل‌ها عمدتاً ساده و کمی رسمی‌تر از مانتوهای مجلسی و مهمانی هستند. مانتو مناسب برای دانشگاه باید تعادلی بین راحتی و رسمیت داشته باشد. در ادامه ویژگی‌هایی که می‌توانید برای انتخاب مانتو مناسب دانشگاه در نظر بگیرید را آورده‌ایم:

 

 

1. طراحی ساده

معمولاً مانتوهای دانشجویی با طراحی‌های ساده و بدون تزئینات زیاد ترجیح داده می‌شوند. یک مانتو با خطوط ساده و کم جزئیات مناسب محیط دانشگاه است.

 

2. قد متوسط یا بلند

قد مانتو برای دانشگاه باید متوسط یا بلند باشد برای اینکه هم قوانین دانشگاه را رعایت کرده‌باشید هم بتوانید تیپی رسمی‌تر و شیک‌تر برای دانشگاه داشته باشید.

 

3. رنگ مناسب

معمولاً مانتوهای با رنگ‌های معتدل مانند مشکی، خاکستری، طوسی، آبی تیره و سبز ارغوانی مناسب برای دانشگاه هستند. این رنگ‌ها با اکثر لباس‌ها ست می‌شوند و به شما ظاهر متناسبی می‌دهند.

 

بیشتر بخوانید: 5 ترفند برای شستن لباس مشکی بدون بور شدن

 

4. پارچه مناسب

از پارچه‌هایی مانند پشم برای مانتو دانشگاهی استفاده کنید، بخصوص اگر دانشگاه در منطقه سردتر واقع شده‌باشد. این پارچه‌ها گرمای کافی را فراهم می‌کنند.

 

مدل مانتو مناسب دانشگاه

 

5. جزئیات ساده

مانتوی دانشجویی باید دارای جزئیات ساده باشد. دکمه‌ها و جزئیات کمی داشته‌باشد تا ظاهر شما رسمی و مناسب برای دانشگاه به نظر برسد.

 

6. راحتی و حرکت‌پذیری

مطمئن شوید که مانتو انتخابی شما به شما راحتی حرکت و توانایی حمل کیف‌دستی یا کوله‌پشتی را می‌دهد.

 

7. مناسب فصل

اگر دانشگاه در منطقه با آب‌وهوای متغیر و سرد و گرم باشد، دو مانتو مناسب برای فصول سرد و گرم خریداری کنید.

 

8. جیب‌ها

مدل‌های مانتو دانشجویی معمولاً دارای جیب‌های کمی هستند که به دانشجویان امکان حمل چیزهای کوچک مثل دفترچه یادداشت یا گوشی موبایل را می‌دهند.

با این ویژگی‌ها به عنوان راهنمایی، می‌توانید مانتویی مناسب برای دانشگاه خود انتخاب کنید که هم راحتی و حس خوب را به شما منتقل کند و هم به شما ظاهری مناسب برای محیط دانشگاه بدهد.

 

استایل دانشجویی

در این بخش استایل‌های دانشجویی و اکسسوری‌هایی که باعث تکمیل استایل شما می‌شود را آورده‌ایم. در ادامه همراه ما باشید تا استایل زیبای دانشجویی خود را رقم بزنید.

 

 شلوار جین

شلوار جین در استایل دانشجویی یک جزء مهم و البته محبوب است. اکثر دانشجوها از شلوار جین برای تکمیل تیپ خود استفاده می‌کنند. شما شلوار جین را با انواع مانتوها می‌توانید ست کنید به‌خصوص اگر رنگ شلوار جین را تیره انتخاب کنید. شلوار جین را می‌توانید با انواع مانتوهای راسته، گشاد و بلند بپوشید. بسته به مدل شلوار جین شما نحوه ست‌شدن آن با انواع مانتوها متفاوت است.

 

استایل دانشجویی

 

رنگ لباس

رنگ مانتو و لباس شما در استایل دانشجویی بسیار مهم است. اکثر رنگ‌های تیره مانند مشکی، قهوه‌ای، بنفش، سورمه‌ای و همچنین رنگ‌های نود مانند طوسی در استایل دانشجویی عالی می‌شود. استفاده از رنگ‌های تیره الزامی نیست. البته به قوانین دانشگاه شما هم بستگی دارد.

استفاده از رنگ‌های تیره به شما کمک می‌کند که لباس‌هایتان دیرتر کثیف شوند و لک روی لباس شما مشخص نشود.

 

کفش

دور کفش‌های پاشنه بلند و نوک‌تیز را خط بکشید این مدل کفش‌ها با مانتوها و لباس‌های مجلسی ست می‌شوند و شما نمی‌توانید از این مدل کفش‌ها در دانشگاه بپوشید. کفش‌ها از آن دسته اجزای مهم استایل شما هستند که در نگاه اول توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند. شما باید کفش‌هایی را انتخاب کنید که در وهله‌ی اول در آن راحت باشید.

راحتی حرف اول را می‌زند و از آن‌جایی که در محیط دانشگاهی شاید نیاز باشد کمی پیاده‌روی کنید یا بایستید باید از کفش‌های راحتی استفاده کنید. کفش‌ها بسته به فصل سرد یا گرم هم متفاوت هستند. برای فصل زمستان از بوت و نیم‌بوت‌ها هم برای استایلی شیک‌تر می‌توانید استفاده کنید.

 

کیف

اکثر دانشجوها کوله‌پشتی را به کیف‌دستی ترجیح می‌دهند. البته بستگی به رشته شما هم دارد اگر رشته‌های مهندسی تحصیل می‌کنید که نیازمند کار بیشتری با لپ‌تاپ هستید می‌توانید از کیف‌های مخصوص لپ‌تاپ یا کیف‌های دستی استفاده کنید. در غیر این صورت می‌توانید کوله‌پشتی‌های جذاب و طرح‌دار را مورد استفاده قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع ست کردن مانتو با کیف و کفش

 

مدل مانتو

دانشجویان اکثراً از مانتوهای ساده و بلند استفاده می‌کنند؛ زیرا دانشگاه یک مکان رسمی است و براساس قوانین دانشگاه لباس‌های تنگ و کوتاه ممنوع است. البته این مورد بستگی به سخت‌گیری دانشگاه شما نیز دارد.

باید بیشتر مانتوهایی را انتخاب کنید که اکسسوری‌ها و طرح‌های کمی داشته باشند. مانتوهای کتی یا کت‌وشلوارهای ست هم می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

 

مدل مانتو برای دانشگاه

 

اکسسوری

در استایل دانشجویی استفاده از اکسسوری‌ها می‌تواند راهی برای زیباترکردن ظاهر شما باشد. استفاده از ساعت و دستبندهای ظریف و زیبا می‌تواند در استایل شما نقش مهمی را داشته باشد. عطرها از جمله مواردی هستند که همیشه در ذهن ما انسان‌ها به‌جا می‌مانند.

 

مدل چادر

اگر شما چادری هستید برای اینکه در کلاس و انجام‌‌دادن کارهای خود راحت‌تر باشید چادرهای معمولی ممکن است شما را اذیت کنند پیشنهاد ما این است که از چادرهای عبایی یا دانشجویی استفاده کنید.

 

مقنعه

مقنعه یکی از اجزای مهم استایل دانشجویی است. شما می‌توانید از مقنعه‌های رنگی مانند: قهوه‌ای، سورمه‌ای، زرشکی و از این قبیل رنگ‌ها برای ست‌شدن با مانتوهای دانشجویی خود استفاده کنید. مانتو ست‌کردن با مقنعه ممکن است کمی دشوار باشد ولی هرچه مانتوهای شما، طرح کم‌تری داشته باشد بهتر می‌توانید آن را ست کنید.

مدل مانتو دانشجویی

 

مدل مانتو دانشجویی شیک

 

شما برای دانشگاه می‌توانید از انواع مانتوها مانند مانتوهای کتان، جین، مخمل کبریتی و نخ در طراحی‌های مختلف استفاده کنید هدف این است در طرح و نقش‌ها زیاده‌روی نشود و در عین سادگی، مانتوها شیک و زیبا باشید. در آخر مدل و رنگ مانتو بستگی به سلیقه و قوانین دانشگاه شما دارد.

اگر شما هم به‌دنبال مانتو مناسب دانشگاه هستید به سایت مانتو سیتی سربزنید و شیک‌ترین و بهترین مانتوهای دانشجویی را تهیه کنید و استایل دانشجویی خود را بسازید.

 

سخن پایانی

ما تا به اینجا شما را با مانتو مناسب دانشگاه، استایل دانشجویی و مدل مانتو مناسب دانشگاه آشنا کردیم.  اگر شما هم تجربه‌ای در این خصوص دارید؛ می‌توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *