دانستنی ها

9 نکته‌ کاربردی برای خرید مانتو بهاره

مانتو بهاره رنگی

با آمدن عید و فصل بهار، احتمالا شما هم یکی از خانم‌هایی هستید که به فکر خرید یک مانتو شیک و مناسب برای فصل بهار است. فصل بهار به علت شرایط آب و هوایی خاص خود و همچنین حال و هوای بهاری که دارد، تیپ و استایل خاصی را می‌طلبد. مانتو بهاره، یکی از جذاب‌ترین مدل‌های مانتو زنانه و دخترانه است که به علت طراحی خاص خود و جنس پارچه به کار رفته در آن، برای پوشیدن در فصل بهار بسیار مناسب است.

در این مقاله قصد داریم 9 نکته که باید در هنگام خرید مانتو بهاره به آن‌ها توجه کنید را برای شما بازگو کنیم. اگر به فکر خرید مانتو بهاره هستید ولی نمی‌دانید یک مانتو بهاره مناسب چه خصوصیات و معیارهایی دارد، تا انتها با ما همراه باشید.

خرید مانتو بهاری

 

 

خرید مانتو بهاره

 

 

فهرست مطالب

  1. توجه به طراحی و مدل مانتو بهاره
  2. توجه به سن خود در انتخاب مانتو بهاره
  3. توجه به سایز خود در انتخاب مانتو بهاره
  4. توجه به قد خود در هنگام خرید مانتو بهاره
  5. توجه به جنس پارچه مانتو بهاره
  6. توجه به رنگ پارچه مانتو بهاره
  7. توجه به کیفیت پارچه مانتو بهاره
  8. توجه به موقعیت و مکان مورد استفاده
  9. توجه به قیمت مانتو بهاره
  10. پرسش و پاسخ

 

 

توجه به طراحی و مدل مانتو بهاره

مانتو بهاره در انواع مدل‌ها همچون مانتو بهاره عروسکی، مجلسی، سارافون، اسپرت، جلو باز و جلو بسته طراحی و دوخته می‌شود. شما باید با توجه به سلیقه، استایل، سن، موقعیت و همچنین تیپ مورد نظر خود، مدل مانتو بهاره مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر یک از مدل‌های مانتو بهاره ویژگی‌هایی دارند که به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

 

 

قیمت مانتو بهاره

 

مانتو بهاره عروسکی

این مدل مانتو بسیار ساده و راحت است و عموما قد آن کوتاه و مدل آن دخترانه‌تر از دیگر مدل‌ها است. اگر دخترخانمی جوان هستید، مانتو بهاره عروسکی یک انتخاب جذاب برای داشتن استایلی دخترانه برای شما است.

 

مانتو بهاره مجلسی

مانتو بهاره مجلسی دارای کارشدگی‌هایی همچون سوزن دوزی یا سنگ دوزی بر روی خود است که استایلی جذاب در مراسم‌ها برای شما ایجاد می‌کند. همچنین جنس پارچه آن متناسب با شرایط آب و هوایی فصل بهار است.

 

مانتو بهاره سارافون

سارافون یکی از مدل‌های جذاب و پرطرفدار مانتو بهاره است که فاقد آستین و جلو بسته یا جلو باز است. در زیر سارافون معمولا زیر سارافونی یا شومیزهای ست با آن پوشیده شده و استایل خاص و زیبایی را برای شما ایجاد می‌کند.

 

 

مانتو بهاره

 

مانتو بهاره اسپرت

این مدل مانتو بهاره بسیار راحت است و برای پوشیدن در موقعیت‌های مختلف مناسب است. شما می‌توانید مانتو اسپرت بهاره خود را در هنگام خرید، پیاده روی، دانشگاه و حتی مهمانی‌های خودمانی بپوشید.

 

مانتو بهاره جلو باز یا جلو بسته

انواع مانتو بهاره در دو مدل جلو باز و جلو بسته طراحی می‌شوند. شما باید بر حسب استایل، قد و هیکل و سلیقه خود یکی از این دو مدل را انتخاب کنید. مانتوهای جلو باز بیشتر مناسب خانم‎‌های جوان  و مانتوهای جلو بسته بیشتر مناسب خانم‌های میانسال است.

 

 

توجه به سن خود در انتخاب مانتو بهاره

دقت کنید که مدل، طراحی، رنگ و قد مانتو بهاره شما باید با سن شما تناسب داشته باشد. اگر دختر خانمی جوان هستید، توصیه ما به شما پوشیدن مدل‌هایی جوان پسندتر همچون مانتو بهاره عروسکی، مانتو بهاره اسپرت و سارافون است. همچنین بهتر است از رنگ‌های شادتری استفاده کنید. اگر خانمی میانسال هستید، پیشنهاد ما به شما، خرید مانتو بهاره با مدل‌های سنگین‌تر، با قد بلندتر و ترجیحا جلو بسته است. همچنین بهتر است از رنگ‌های سنگین‌تر در انتخاب مانتو بهاره خود استفاده کنید.

 

 

مدل مانتو بهاره

 

 

توجه به سایز خود در انتخاب مانتو بهاره

در هنگام خرید مانتو بهاره حتما به این نکته توجه کنید که مانتو بهاره شما زیاد تنگ یا گشاد نباشد. مانتو خیلی تنگ موجب اذیت و آزاد شما به ویژه در روزهای گرم‌تر می‌شود. همچنین با پوشیدن طولانی مدت به سرعت چروک می‌شود. مانتو بهاره خیلی گشاد نیز استایل نامرتب و نازیبایی برای شما ایجاد می‌کند.

 

 

توجه به قد خود در هنگام خرید مانتو بهاره

اگر خانمی قد بلند هستید، از خرید مانتو بهاره با قد خیلی بلند پرهیز کنید چرا که شما را بسیار کشیده‌تر نشان می‌دهد. از پوشیدن مانتو شلوار یک رنگ پرهیز کنید چرا که قد شما را بیش از حد کشیده نشان می‌دهد. اگر قد کوتاهی دارید مانتو بهاره با قد خیلی کوتاه خریداری نکنید زیرا باعث کوتاه قدتر جلوه دادن شما می‌شود. همچنین پوشیدن مانتو بهاره با خطوط راه راه عمودی، موجب بلند قدتر به نظر رسیدن شما خواهد شد.

 

 

قیمت مانتو بهاره

 

 

توجه به جنس پارچه مانتو بهاره

جنس پارچه بهاره انتخابی شما، تاثیر بسیار زیادی در میزان راحتی و استایل و تیپ شما دارد. انواع مدل‌های مانتو بهاره با پارچه‌هایی از جنس نخی، کتان، کرپ، ابریشم و لنین دوخته می‌شوند. در این بخش به بررسی ویژگی‌های هر یک از این پارچه‌ها خواهیم پرداخت.

 

پارچه نخی

پارچه نخی جنس خنک، سبک و راحتی دارد و به همین دلیل در بین انواع مدل‌های پارچه بسیار پرطرفدار است.

 

پارچه کتان

پارچه کتان اصولا نه خیلی ضخیم است نه خیلی نازک و برای پوشیدن در فصل بهار بسیار مناسب است. این پارچه باعث تعدیل جریان هوا و راحتی شما در هوای نسبتا گرم خواهد شد.

 

پارچه کرپ

پارچه کرپ از انواع جنس‌های نخ مانند پشم، پنبه و ابریشم به وجود آمده است و جنس خنکی دارد.

 

پارچه ابریشم

پارچه ابریشم علاوه بر جنس لطیف و نرم خود، دارای نمای زیبا و منحصر به فرد است. قیمت پارچه ابریشم از دیگر پارچه‌ها بالاتر است.

 

پارچه لنین

این مدل پارچه دارای جنسی سبک و خنک است و تعدیل هوای خوبی نیز دارد.

 

 

توجه به رنگ پارچه مانتو بهاره

هنگام انتخاب رنگ پارچه مانتو بهاره خود باید به نکاتی همچون رنگ پوست خود، سن خود، سلیقه خود و اندام خود توجه کنید.

 

 

مانتو بهاره

 

رنگ پوست

باید توجه کنید که رنگ مانتو شما با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد. اگر سبزه هستید بهتر است از رنگ‌های جیغ و تیره استفاده نکنید.

 

سن

اگر خانم جوانی هستید، بهتر است از رنگ‌های روشن و شاد مانند صورتی، بنفش، آبی و زرد استفاده کنید. اگر میانسال هستید بهتر است از رنگ‌های سنگین‌تر و تیره‌‌تر مانند مشکی، آبی و سبز تیره استفاده کنید.

 

سلیقه خود

پارامتر بسیار مهم در انتخاب رنگ مانتو بهاره، سلیقه خود شما است. بهتر است رنگی را انتخاب کنید که مورد علاقه شماست تا با پوشیدن آن احساس خوبی داشته باشید.

 

اندام خود

حتما به اندام و هیکل خود در انتخاب رنگ مانتو بهاره توجه کنید. اگر درشت هیکل هستید سعی کنید از پوشیدن مانتوهایی با رنگ خیلی روشن یا جیغ پرهیز کنید چرا که شما را درشت‌تر نشان می‌دهد.

 

 

توجه به کیفیت پارچه مانتو بهاره

در هنگام خرید مانتو بهاره حتما به کیفیت و مرغوبیت جنس پارچه آن توجه کنید. دقت کنید که پارچه  مانتو شما دارای نخ کش شدگی یا رنگ و رو رفتگی نباشد. همچنین نباید در اثر شست و شوی مکرر بافت آن آسیب ببیند. توجه کنید که بهتر است مانتویی را خریداری کنید که پارچه آن زیاد و سریع چروک نشود تا مجبور به اتو کردن مکرر آن نباشید.

 

 

خرید مانتو بهاره

 

 

توجه به موقعیت و مکان مورد استفاده

برای خرید مانتو بهاره باید حتما به شرایط و مکانی که قرار است مانتو بهاره خود را در آن بپوشید توجه کنید. اگر قرار است در موقعیتی رسمی و اداری مانتو بهاره خود را بپوشید، بهتر است مانتو شما دارای قد و آسین بلند و همچنین جلو بسته باشد. رنگ مانتو بهاره شما نیز بهتر است از رنگ‌های تیره مانند مشکی و سورمه‌ای انتخاب شود.

اگر قرار است مانتو بهاره خود را برای بیرون رفتن، خرید و یا حتی گردش بپوشید بهتر است مدل آن راحت و پارچه آن سبک باشد. اگر قرار است در روزهای گرم بهاری مانتو خود را بپوشید بهتر است مانتویی با پارچه نخی انتخاب کنید که خنک و سبک است و اگر قرار است در روزهای خنک‌تر مانتو بهاره خود را بپوشید، از پارچه‌هایی از جنس کتان یا جین استفاده کنید که جنس ضخیم‌تری دارند.

 

 

قیمت مانتو بهاره

 

 

توجه به قیمت مانتو بهاره

یک پارامتر مهم که باید در هنگام خرید مانتو بهاره به آن توجه کنید، قیمت مانتو بهاره است. قیمت مانتو بهاره به مواردی همچون مدل مانتو بهاره، جنس و کیفیت پارچه مانتو بهاره، طراحی و دوخت مانتو بهاره و فروشگاهی که از آن مانتو خود را خریداری کرده‌اید بستگی دارد.

 

 

پرسش و پاسخ

 

1.انواع مدل‌های مانتو بهاره کدام است؟

مانتو بهاره در انواع مدل‎‌های مجلسی، اسپرت، عروسکی، سارافون، جلو باز و جلو بسته و همچنین انواع پارچه‌ها همچون پارچه نخی، کرپ، کتان، لنین و ابریشم طراحی و دوخته می‌شود. همچنین مانتوهای بهاره در انواع قدهای بلند و کوتاه، آستین بلند و آستین کوتاه دوخته می‌شوند.

 

2.در هنگام خرید مانتو بهاره باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در هنگام خرید مانتو بهاره باید به نکاتی همچون جنس و کیفیت پارچه، رنگ پارچه، سایز خود، قد مانتو، سن خود، موقعیت و شرایطی که قرار است مانتو بهاره خود را در آن بپوشید و همچنین قیمت مانتو بهاره توجه کنید.

 

3.قیمت مانتو بهاره به چه پارامترهایی بستگی دارد؟

قیمت مانتو بهاره به پارامترهایی همچون جنس پارچه به کار رفته در مانتو، کیفیت پارچه و کیفیت دوخت مانتو بهاره، مدل و طراحی مانتو بهاره و همچنین فروشگاهی که مانتو بهاره از آن خریداری می‌شود بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *