دانستنی ها

در دورهمی‌ها چه لباسی بپوشیم؟ – راهنمای جامع خرید لباس مناسب دورهمی

انتخاب لباس مناسب دورهمی

زمانی که بانوان به یک میهمانی و دورهمی دوستانه یا خانوادگی دعوت می‌شوند سوال “چی بپوشیم؟” به یک چالش‌ و دغدغه‌ بزرگ برای آن‌ها تبدیل می‌شود. چراکه معمولاً بسیاری از بانوان دوست دارند در هر محفلی خوش‌استایل و خوش‌لباس به نظر برسند.

اگر شما هم جزو این افراد هستید و انتخاب و خرید لباس مناسب دورهمی ذهن شما را زیاد درگیر خود می‌کند، خواندن این مطلب را از دست ندهید. چراکه ما در این مقاله قرار است به‌طور جامع و کامل شما را در نحوه انتخاب لباس برای دورهمی راهنمایی کنیم.

 

نکات مهم انتخاب لباس برای دورهمی

هنگام انتخاب لباس مناسب دورهمی، در کنار توجه به مد و ترند بهتر است برخی نکات و اصول مهم را رعایت کنید. این نکات کمک زیادی به بهبود استایل و ظاهر شما می‌کند.

 

1. به فرم اندام خود توجه کنید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای ساختن استایل مناسب دورهمی باید آن را مد نظر خود قرار دهید، انتخاب لباس متناسب با فرم بدنتان است. چاقی، لاغری، قد کوتاه یا بلند و فرم بدن همگی در چگونه به نظر آمدن لباس در تن شما تأثیرگذارند.

اگر اندام لاغر یا قد بلندی دارید دست شما در انتخاب لباس مناسب دورهمی بازتر است، اما اگر قد کوتاهی دارید سعی کنید لباس‌هایی بپوشید که شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. برای مثال استایل مونوکروم می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

اگر اندام شما چاق و از نوع سیبی شکل است از پوشیدن لباس‌هایی که در قسمت بالاتنه خود چین یا پیلی دارند خودداری کنید. چراکه اینگونه لباس‌ها قسمت بالاتنه شما را حجیم‌تر نشان می‌دهند. لباس‌های راسته با برش عمودی بهترین انتخاب برای شما به‌شمار می‌آیند.

اگر قسمت پایین‌تنه شما چاق‌تر بوده و توجه بیشتری به خود جلب می‌کند، لباس‌هایی با بالاتنه کار شده و طرح‌دار برای دورهمی مناسب‌ترند. برای پایین‌تنه نیز بهتر است از دامن‌های چین‌دار یا پیلی‌دار استفاده نکنید. شلوارهایی با رنگ تیره مانند شلوار بگ زغالی یک انتخاب مناسب برای دورهمی‌های مختلف برای شما به‌حساب می‌آید.

 

2. مناسب فصل لباس بپوشید.

 

انتخاب لباس مناسب با توجه به فصل

 

نوع شرایط آب‌وهوایی و فصل سال از جمله عوامل مهم در انتخاب لباس مناسب دورهمی هستند. برای فصول گرم سال بهتر است از لباس‌های رنگ شاد و پاستلی، خنک، سبک و از جنس الیاف طبیعی مانند لینن و کتان استفاده کنید. در فصول سرد سال طبیعتاً نمی‌توان همان لباس‌هایی که در گرمای تابستان به تن می‌کردید را بپوشید. لباس‌هایی با پارچه‌های گرم و ضخیم انتخاب‌های بهتری برای دورهمی‌های فصل پاییز و زمستان هستند.

 

3. به محیطی که در آن دورهمی برگزار می‌شود توجه کنید.

انتخاب لباس مناسب دورهمی به‌شدت از محیط برگزاری آن تأثیر می‌پذیرد و هر محیطی لباس مناسب خود را دارد. احتمالاً شما هم با ما هم عقیده باشید که لباس‌هایی که در یک دورهمی در فضای باز مانند باغ برگزار می‌شود با دورهمی عصرانه زنانه یا دورهمی کافه یا رستوران متفاوت است.

 

4. از اکسسوری مناسب استفاده کنید.

اکسسوری‌ها همیشه نقش مؤثری در بهتر شدن استایل دارند به همین دلیل باید در انتخاب آن‌ها دقت کرد. بسته اینکه دورهمی شما از نوع دوستانه، خانوادگی یا رسمی باشد اکسسوری‌ها نیز متفاوت‌اند. برای دورهمی‌های دوستانه، یک دست‌بند یا گردن‌بند ظریف و ساده استایل شما را تکمیل خواهد کرد. برای دورهمی‌های خانوادگی یا رسمی نیز می‌توانید از ست‌های مرواریدی استفاده کنید.

 

5. کیف و کفش مناسب انتخاب کنید.

 

استایل مناسب دورهمی

 

کیف و کفش هم جزو آن دسته از مواردی است که بسته به نوع دورهمی باید آن را انتخاب کنید. به‌طور کلی کیف و کفش مشکی یا نود همیشه بهترین گزینه‌ها هستند. زیرا به هر لباس و استایلی می‌آیند. اگر می‌خواهید به یک دورهمی دوستانه خودمانی بروید بهتر است از کتانی یا کفش‌های تخت مانند صندل، کالج و… استفاده کنید. اما برای دورهمی‌هایی که کمی رسمی‌تر هستند توصیه می‌کنیم از پوشیدن کفش پاشنه‌بلند غافل نشوید.

 

انتخاب لباس مناسب دورهمی

نوع دورهمی نیز جزو عواملی است که در انتخاب لباس مؤثر بوده و نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. بنابراین لباس‌هایی که در یک دورهمی دوستانه عصرانه می‌توان پوشید با لباس‌های یک دورهمی رسمی یا مختلط متفاوت است. در ادامه بیشتر به چگونگی انتخاب لباس برای دورهمی می‌پردازیم.

 

لباس مناسب دورهمی دوستانه در خانه

برای دورهمی‌های دوستانه صمیمی یا خانوادگی که در خانه برگزار می‌شوند لباس‌های شیک و زیبا و در عین حال راحت بپوشید. چراکه قرار است چند ساعت آن لباس را به تن داشته داشته باشید. انواع تاپ، کراپ تاپ، سرهمی‌های زنانه، پیراهن‌های کوتاه، شومیزهای حریر با مدل یقه نسبتاً باز به همراه شلوارجین و یا دامن از جمله لباس‌های مناسب برای دورهمی دوستانه در خانه محسوب می‌شوند.

 

لباس مناسب دورهمی در کافه یا رستوران

 

استایل مناسب دورهمی در کافه

 

لباس مناسب دورهمی که در کافه یا رستوران برگزار می‌شود قطعاً با لباسی که در محیط خانه می‌توان پوشید متفاوت است. در این‌گونه دورهمی‌ها سعی کنید به بالاتنه خود توجه کرده و از اکسسوری‌های مناسب استفاده کنید. چراکه هنگامی که پشت میز نشسته‌اید بیشترین دید را قسمت بالاتنه‌ دارد.

لباس‌هایی مانند انواع کت‌شلوار همراه با کتانی یا صندل، مانتو عروسکی، مانتو کتی، مانتو شومیزی جلوباز به همراه شلوار جین مام فیت یا مام استایل، کت جین کوتاه یا بلند و شومیز سفید همراه با ست وست و شلوار می‌توانند انتخاب خوبی برای دورهمی در کافه یا رستوران باشد.

 

لباس مناسب دورهمی نیمه‌رسمی

برای دورهمی‌های نیمه‌رسمی بهتر است از تیشرت، تاپ یا کراپ تاپ با شلوار جین استفاده نکنید. یک شومیز ساده با شلوار پارچه‌ای زیبا، کت‌شلوار، بلوز و دامن و پیراهن آستین‌دار تا زیر زانو استایل مناسب دورهمی هستند. در رابطه با اکسسوری نیز، اکسسوری‌های ظریف و ساده همیشه بهترین انتخاب‌اند.

 

لباس مناسب دورهمی ‌رسمی

 

استایل مناسب دورهمی رسمی

 

زمانی که صحبت از میهمانی و دورهمی‌های رسمی می‌شود در ذهن ما نیز لباس‌های رسمی و سرسنگین تداعی می‌شوند. اگر دورهمی رسمی شما از نوع مختلط است، بسته به سلیقه خود می‌توانید از پیراهن‌های ماکسی آستین‌دار با یقه پوشیده، انواع کت‌دامن و یا کت‌شلوار همراه با شومیز سفید استفاده کنید.

در صورتی که دورهمی رسمی از نوع زنانه و غیرمختلط باشد دست شما در انتخاب لباس‌های باز بیشتر است. شما می‌توانید انواع سرهمی‌های مجلسی، پیراهن، دامن‌های مینی یا میدی را در این‌گونه دورهمی‌ها بر تن کنید.

 

لباس مناسب دورهمی در فصل سرما

فصل سرما و دورهمی‌های آن نیز لباس مخصوص به خود را دارند. برای دورهمی‌هایی که در خانه برگزار می‌شوند می‌توانید پلیورهای زیبای مجلسی، انواع ژاکت‌، تاپ و دامن بافت و پیراهن بافت را بر تن کنید. همچنین وست بافت همراه با شومیز ساده و سفید نیز می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

برای دورهمی‌های بیرون از خانه نیز بهتر است به سراغ خرید مانتو پاییزی، شکت، بارانی، کت جین ضخیم، پافر و پالتو بروید.

 

بیشتر بخوانید: با پافر چی بپوشیم؟ – راهنمای ست کردن پافر با انواع لباس

 

چند نمونه استایل مناسب دورهمی

حالا که با دورهمی‌های مختلف و لباس‌های مناسب آن‌ها آشنا شدیم بد نیست چند مدل لباس برای دورهمی هم به شما پیشنهاد دهیم.

 

ست کراپ تاپ با شلوار یا دامن

 

مدل لباس برای دورهمی

 

یکی از انواع مدل لباس برای دورهمی دوستانه، ست کراپ تاپ با انواع شلوار مانند شلوار بگ جین یا پارچه‌ای، شلوار جین جذب، مام فیت یا مام استایل است. می‌توانید کراپ تاپ خود را به‌صورت ساده یا طرح‌دار و رنگی متناسب با رنگ پوست و موی خود انتخاب کنید.

علاوه‌بر دامن، ست کردن کراپ تاپ با دامن‌های کوتاه پیلی‌دار یا جذب، زیبایی و جذابیت خیره‌کننده‌ای دارد. این استایل دخترانه می‌تواند شما را کم سن‌وسال نیز نشان دهد.

 

بیشتر بخوانید: لباس کراپ چیست؟ معرفی انواع لباس کراپ

 

ست کردن شومیز ساده با دامن

از میان انواع لباس مناسب برای دورهمی، ست شومیز با دامن یک استایل جذاب و شیک محسوب می‌شود که هیچ وقت هم از مد نمی‌افتد. دامن پلیسه، دامن پیلی‌دار، دامن بلند جین و دامن کلوش از جمله انتخاب‌های مناسب و زیبا برای دورهمی‌های دوستانه یا نیمه‌رسمی محسوب می‌شوند.

 

شومیز سفید ساده با شلوار

شومیز سفید، آن هم از نوع پیرهن مردانه جزو آیتم‌هایی است که باید در کمد هر دختری باشد، زیرا استایل‌های زیاد و زیبایی را می‌توان با آن ساخت. ست شومیز سفید با شلوار جین جذب یا مام فیت، شلوار چرم مشکی و انواع شلوارهای پارچه‌ای در هر زمان و مکانی شیک و خیره‌کننده است. برای فصل پاییز و زمستان کافیست یک وست یا پلیور را روی شومیز سفید بپوشید تا یک استایل مناسب دورهمی زمستانی بی‌نظیر برای خود ایجاد کنید.

 

پیراهن‌های گل‌گلی یا خال‌خالی

 

مدل لباس مناسب دورهمی

 

اگر به‌دنبال یک لباس مناسب دورهمی در فصل بهار و تابستان می‌گردید پیراهن‌های گل‌گلی یا خال‌خالی که عمدتاً از جنس حریر هستند جزو بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شوند. این پیراهن‌ها معمولاً به‌صورت آستین‌بلند، بدون آستین، کوتاه و یا بلند تا مچ پا در بازار وجود دارند که بسته به نیاز و سلیقه خود می‌توانید آن‌ها را خریداری کرده و در دورهمی مناسب بر تن کنید. برای مثال پیراهن‌های بلند هم برای دورهمی‌های داخل خانه و هم دورهمی‌هایی که در کافه، رستوران و یا باغ برگزار می‌شوند مناسب هستند، اما پیراهن‌های بدون آستین و کوتاه بیشتر برای دورهای داخل خانه کاربرد دارند.

 

ست کت‌شلوار ساده با تاپ یا شومیز سفید

اگر به‌دنبال لباسی هستید که در دورهمی‌های مختلف از کافه‌ و رستوران گرفته تا رسمی و نیمه‌رسمی بتوانید آن را بپوشید، کت‌شلوار گزینه بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. اگر کت‌شلوار همراه با تاپ و کتانی سفید پوشیده شود حالت غیررسمی به خود گرفته و برای دورهمی‌های دوستانه‌ای که در کافه و رستوران برگزار می‌شود مناسب‌تر است. در صورتی که کت‌شلوار با شومیز سفید و صندل یا کالج پوشیده شود برای میهمانی‌های رسمی و نیمه‌رسمی جلوه بسیار زیبایی به شما می‌دهد.

 

جمع‌بندی

ما در این مقاله سعی کردیم درباره انواع لباس مناسب دورهمی صحبت کرده و شما را با لباس مناسب هر نوع دورهمی آشنا کنیم. همان‌طور که گفتیم فرم بدن، محیط برگزاری دورهمی و فصل سال همگی در انتخاب لباس برای دورهمی تأثیرگذارند و برای داشتن استایل بهتر و جذاب‌تر باید به تک‌تک این موارد دقت کرد.

به نظر شما چه لباس‌های دیگری برای درهمی‌های دوستانه مناسب‌اند؟ چه نکات مهم دیگری را هنگام انتخاب لباس برای دورهمی باید مد نظر قرار داد؟ لطفا نظرات و استایل‌های دورهمی پیشنهادی خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *