دانستنی ها

مهم‌ترین نکات خرید اینترنتی مانتو

نکات خرید اینترنتی مانتو

امروزه به دلیل راحتی، صرفه‌جویی در وقت و هزینه اکثر افراد تمایل به خرید غیرحضوری دارند. خرید آنلاین مزایای بسیار زیادی دارد اما در کنار تمام این مزیت‌ها، باید با اصول و قوانین آن آشنایی داشته باشید تا بهترین خرید را انجام دهید.

مانتو یکی از محصولاتی است که خرید آنلاین آن بسیار بهتر و به‌صرفه‌تر از خرید حضوری است؛ ولی باید در هنگام خرید اینترنتی مانتو به نکات زیادی توجه داشت تا بهترین مانتو را انتخاب و خرید کرد. به همین دلیل در این مطلب به بررسی تمام نکات لازم برای خرید اینترنتی مانتو پرداخته‌ایم. پس چنانچه قصد خرید آنلاین مانتو را دارید این نوشته به‌خوبی شما را راهنمایی خواهد کرد.

 

1. سایز لباس خود را بدانید.

 

نکات خرید آنلاین مانتو

 

اصلی‌ترین موضوع در خرید اینترنتی مانتو، توجه به سایز است. اگر مانتو انتخابی شما سایز مناسبی نداشته باشد؛ قطعاً از خرید خود ناراضی خواهید بود.

تولیدکنندگان پوشاک در هر کشور، یک معیار سایزبندی خاص و متناسب با مردم آن محدوده برای دوخت لباس به کار می‌برند. سیستم آمریکایی، اروپایی و انگلیسی از مشهورترین سیستم‌های سایزبندی دنیا هستند که اکثر تولیدکنندگان لباس، از آن‌ها استفاده می‌کنند. با این وجود ممکن است تفاوت‌هایی در سایزبندی وجود داشته باشد یا از سایز دقیق خود اطلاع نداشته باشید. در این صورت می‌توانید از 2 گام زیر برای انتخاب بهترین سایز برای خرید آنلاین مانتو استفاده کنید.

 •  .اندازه‌های خود را بدانید

در خرید حضوری شما می‌توانید سایزهای مختلف یک مانتو را پوشیده و بهترین سایز را انتخاب کنید اما در خرید اینترنتی، امکان پوشیدن مانتو را ندارید پس بهتر است سایز و اندازه‌های خود را به‌صورت کاملاً دقیق بدانید.

مهم‌ترین اندازه‌ها برای خرید آنلاین مانتو؛ اندازه دور سینه، دور کمر و دور باسن است. تمام این اندازه‌ها باید دقیق و به‌روز باشند تا بتوانید بهترین سایز را انتخاب کنید.

 • جدول سایزبندی را بررسی کنید.

اغلب فروشگاه‌های مانتو و لباس برای محصولات خود یک جدول سایزبندی مشخص دارند. شما می‌توانید اندازه‌های خود را با چارت سایزبندی تطابق دهید و مناسب‌ترین سایز را انتخاب کنید.

 

2. با پارچه‌های مختلف آشنایی داشته باشید.

 

آشنایی با انواع پارچه

 

جنس پارچه یکی دیگر از نکاتی است که باید در هنگام خرید اینترنتی مانتو به آن توجه داشته باشید. امروزه پارچه‌های متنوعی با کیفیت‌های مختلفی برای دوخت لباس به‌ کار می‌روند. آشنایی با ویژگی‌ها و کیفیت پارچه‌های مختلف به شما کمک می‌کند؛ بهترین انتخاب را داشته باشید.

معمولاً فروشگاه‌های آنلاین، جنس پارچه به‌کاررفته برای دوخت لباس را در توضیحات محصول ذکر می‌کنند پس تنها به عکس محصول اکتفا نکرده و توضیحات آن را به‌طور کامل بررسی کنید.

همچنین بهتر است بدانید که چه نوع پارچه‌ای برای چه فصلی مناسب می‌باشد. به عنوان مثال در فصل تابستان پوشیدن مانتویی که از پارچه‌های ضخیم و گرم تهیه شده؛ آزاردهنده است پس اگر با بهترین پارچه‌ها برای فصل تابستان آشنایی داشته باشید؛ خرید شما مطمئن‌تر خواهد بود.

علاوه‌بر تمام موارد ذکر شده اگر فرد حساسی هستید و به برخی از پارچه‌ها حساسیت دارید باید قبل از خرید اینترنتی مانتو، لیستی از این پارچه‌ها تهیه کنید تا دچار اشتباه نشوید.

 

3. تن‌خور مانتو را بررسی کنید.

 

حراج مانتو اینترنتی

 

سومین نکته مهم برای خرید اینترنتی مانتو، توجه به تن‌خور آن است. مانتو‌ انتخابی شما علاوه‌بر پارچه مناسب باید برش و دوخت خوبی داشته باشد تا در تن زیبا دیده شود.

همچنین ممکن است مانتو‌ در اندام‌های مختلف، تن‌خور متفاوتی داشته باشد پس باید قبل از اقدام به خرید آنلاین مانتو بدانید چه مدلی برای قد و اندام شما مناسب‌تر است. این کار باعث می‌شود از خرید خود رضایت بیشتری داشته باشید.

 

4. به نظرات کاربران توجه داشته باشید.

خواندن نظرات کاربرانی که قبل از شما تجربه خرید داشته‌اند؛ بسیار مفید و کاربردی است. اکثر سایت‌های فروش اینترنتی مانتو قسمتی را به نظرات کاربران خود اختصاص داده‌اند. در میان نظرات به سراغ مواردی بروید که درباره جنس، تن‌خور، کیفیت دوخت و تطابق سایز مانتو با جدول سایزبندی است. این نظرات به شما کمک می‌کنند خرید دقیق‌تری داشته باشید. برای مثال ممکن است با توجه به نظرهای مختلف، نیاز باشد در سایز انتخابی خود تجدید نظر کرده و سایزی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر انتخاب کنید.

البته در بین نظرات مختلف باید به نظرات تقلبی نیز توجه داشته باشید و تنها به یک یا 2 نظر مثبت و منفی تکیه نکنید.

 

5. به توضیحات محصول دقت کنید.

 

بررسی توضیحات محصول برای خرید مانتو آنلاین

 

پس از انتخاب محصول موردنظر و قبل از اقدام به خرید اینترنتی مانتو حتماً توضیحات مربوط به آن را با دقت مطالعه کنید. در این بخش معمولاٌ توضیحاتی درباره نحوه نگهداری، سایز، رنگ، جنس پارچه، نحوه شست‌وشو، جزئیات و اطلاعاتی درباره موقعیتی که می‌توانید در آن از محصول استفاده کنید؛ نوشته شده است. این توضیحات به شما کمک می‌کند تصمیم‌گیری بهتری برای خرید داشته باشید.

لازم به ذکر است اگر فروشگاهی اطلاعات کافی درباره محصولات خود ارائه نداده بود؛ بهتر است از آن سایت خرید نکنید.

 

6. به سراغ فروشگاه‌های معتبر بروید.

قبل از اقدام به خرید اینترنتی مانتو از معتبر بودن فروشگاه مدنظر اطمینان حاصل کنید. در سایت‌ها یا فروشگاه‌های غیرمعتبر امکان تقلب بسیار زیاد است و ممکن است برای شما محصولات تقلبی یا بی‌کیفیت ارسال کنند.

یک فروشگاه معتبر ویژگی‌های زیر را دارد:

 • دارای نماد الکترونیکی است.
 • آدرس دفتر مرکزی یا محل فروش حضوری در سایت فروشگاه ذکر شده است.
 • امکان ثبت نظرهای مثبت و منفی برای کاربران وجود دارد.
 • برای تمام محصولات توضیحات کامل و جامعی ذکر شده است.
 • فروشگاه در شبکه‌های اجتماعی حضور دارد.

 

7. قیمت‌ها را مقایسه کنید.

 

خرید آنلاین مانتو

 

یکی دیگر از مواردی که به شما کمک می‌کند خرید بهتری داشته باشید؛ بررسی قیمت سایت‌های مختلف است. قبل از انجام خرید اینترنتی مانتو بهتر است در فروشگاه‌های مختلف قیمت محصول مدنظر را بررسی و مقایسه کنید. این کار باعث می‌شود دید بهتری درباره قیمت و کیفیت محصولات داشته باشید و لباسی گران اما بی‌کیفیت نخرید.

همان‌طور که قیمت بالا به معنای کیفیت بهتر نیست؛ قیمت پایین نیز به دلیل بی‌کیفیتی محصول نمی‌باشد. در برخی مواقع قیمت پایین به دلیل حراج مانتو اینترنتی، کد تخفیف، هزینه ارسال کمتر و یا خرید مستقیم از تولیدکننده است. به همین دلیل در کنار بررسی کیفیت محصولات باید به قیمت نیز توجه داشته باشید.

 

8. نحوه ارسال مانتو را بررسی کنید.

شیوه ارسال محصول یکی دیگر از مواردی است که باید در هنگام خرید اینترنتی مانتو به آن توجه داشته باشید.

پوشاک و به‌خصوص مانتو معمولاً آسیب پذیر نیستند و احتمال خراب شدن آن‌ها در هنگام ارسال بسیار کم است. بااین‌حال بهتر است از نحوه بسته‌بندی، ارسال و میزان مسئولیت‌پذیری فروشگاه مدنظر مطمئن شوید.

مدت زمان ارسال مانتو نیز بسیار اهمیت دارد. اگر عجله دارید و یا دوست دارید هرچه زودتر لباس خود را دریافت کنید؛ باید به این موضوع توجه داشته باشید که زمان بسته‌بندی، ارسال و تحویل آن به شما ممکن است حتی تا 10 روز طول بکشد. پس حتماً این مدت زمان را در نظر داشته باشید و سپس اقدام به خرید اینترنتی مانتو کنید.

 

9. به امکان مرجوع کردن محصول دقت کنید.

 

حراج مانتو اینترنتی

 

شرایط بازگشت و مرجوع کردن کالا را در سایت فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید؛ بررسی کنید.

در خرید آنلاین مانتو با وجود بررسی تمام موارد و نکات؛ باز هم ممکن است از خرید خود ناراضی باشید. به همین علت باید با قوانین و شرایط فروشگاه مدنظر آشنا بوده تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

شما باید قبل از خرید اینترنتی مانتو پاسخ سوال‌های زیر را بدانید:

 • در چه شرایطی می‌توانید خرید خود را پس بدهید؟
 • حداکثر زمانی که می‌توان لباس را پس داد چقدر است؟
 • چه مانتوهایی امکان مرجوع کردن ندارند؟
 • آیا می‌توان مانتو خریداری شده را با محصولی دیگر تعویض کرد؟
 • آیا برای پس دادن مانتو باید هزینه‌ای پرداخت کنید؟

دانستن قوانین و شرایط سایت مورد نظر به شما کمک می‌کند، خرید بهتر و مطمئن‌تری داشته باشید.

 

10. زمانی که مانتو را تحویل گرفتید، آن را به‌خوبی بررسی کنید.

 

بررسی کیفیت دوخت مانتو

 

تا اینجای مطلب تمام نکات لازم برای خرید آنلاین مانتو را بررسی کردیم. در کنار تمام نکات گفته شده؛ بهتر است هنگامی که مانتو را دریافت کردید با دقت آن را بررسی کنید. این کار به شما کمک می‌کند از کیفیت مانتو مطمئن شوید.

با بررسی نکات زیر می‌توانید از کیفیت مانتو خود مطمئن شوید:

 • دوخت مانتو را با دقت بررسی کنید. اگر نشانه‌هایی از گره‌خوردگی، دوخت ناصاف، دوخت شل، بازشدگی و یا هر نقص دیگری در دوخت مانتو دیدید؛ بهتر است آن را مرجوع کنید.
 • جنس، کیفیت و استحکام نخ استفاده شده برای دوخت مانتو را بررسی کنید. نخ‌های بی‌کیفیت به مرور زمان پاره می‌شوند.
 • دکمه‌ها و جادکمه‌ای‌ها را به‌خوبی نگاه کنید. مطمئن شوید جادکمه‌ای‌ها هیچ اثری از پارگی، دوخت شل و یا بیش از اندازه محکم نداشته باشند. کیفیت دکمه‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهید. دکمه‌های بی‌کیفیت در استفاده‌های طولانی مدت ممکن است شکسته شوند.
 • از فیت بودن لباس روی اندامتان اطمینان حاصل کنید. ممکن است با وجود انتخاب سایز درست، باز هم مانتو به‌خوبی روی تن شما قرار نگرفته و تنگ یا گشاد باشد.
 • تمام درزهای لباس را با دقت بررسی کنید تا متوجه کیفیت دوخت مانتو شوید. اگر درزهای لباس دوخت ناتمام، چروک خورده و بی‌نظم داشت؛ بهتر است آن را پس بدهید.

 

سوالات متداول

در این نوشته به‌طور کامل و جامع به بررسی تمام نکات لازم برای خرید اینترنتی مانتو پرداختیم. اگر همه موارد ذکر شده را در خرید خود مدنظر قرار دهید؛ قطعاً یک خرید خوب و رضایت‌بخش خواهید داشت.

در ادامه نیز برای راهنمایی بیشتر به سوالات متداول شما پاسخ خواهیم داد.

 • خرید اینترنتی مانتو چه مزایایی دارد؟

با خرید آنلاین شما می‌توانید بدون نیاز به تحمل ترافیک شهری و در کمترین زمان ممکن؛ چندین مانتو را مشاهده کرده و در نهایت زیباترین مدل را با بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید.

 • چگونه به بهترین شکل اندازه‌های خود را بگیریم؟

برای دقیق‌تر بودن اندازه‌هایتان بهتر است از یک شخص دیگر برای اندازه‌گیری کمک بگیرید. در غیر این‌صورت برای اندازه‌گیری بهتر دور سینه و دور باسن؛ باید متر را دور  برجسته‌ترین قسمت قرار دهید اما برای دور کمر متر باید در باریک‌ترین قسمت بین قفسه سینه و ناف قرار بگیرد.

 • چگونه از قیمت مانتو به کیفیت آن پی ببریم؟

هرگز نمی‌توان از قیمت مانتو به کیفیت آن پی برد؛ زیرا ممکن است یک محصول بی‌کیفیت گران بوده اما یک محصول باکیفیت قیمت مناسب‌ و پایین‌تری داشته باشد. برای اطمینان از کیفیت مانتو، بهتر است از سایت‌های معتبر خرید کنید.

فروشگاه اینترنتی مانتو سیتی یکی از فروشگاه‌های معتبر برای خرید اینترنتی مانتو است. این مجموعه تولیدکننده مانتوهای متنوع بوده و به همین دلیل قیمت مناسب‌تری دارد.

 

منابع:

 1. https://chibepoosham.com/things-to-know-about-online-shops/
 2. https://www.digistyle.com/mag/online-clothes-shopping-tips/
 3. https://shop-happyland.com/blog/tips-for-buying-clothes-online/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *