دانستنی ها

مهم‌ترین نکات برای انتخاب استایل مناسب افراد با شانه‌های پهن

راهنمای خرید استایل مناسب افراد با شانه‌های پهن

فرقی نمی‌کند فرم بدنی شما ساعت شنی است یا مثلثی؛ هر فرم بدنی در نوع خود زیباست. دانستن فرم بدنی‌تان، به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر لباس انتخاب کنید و اعتماد به نفس بیشتری در مورد استایل خود داشته باشید. اگر شانه‌های شما پهن‌تر از بقیه‌ی قسمت‌های بدنتان است، شما در دسته‌ی فرم بدنی «توت فرنگی» یا «مثلث معکوس» قرار دارید. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا در نهایت بتوانید بهترین لباس را متناسب با فرم بدنتان انتخاب کنید.

ویژگی‌های فرم بدنی توت‌فرنگی

فرم بدنی توت‌فرنگی

اگر فرم بدن شما توت‌فرنگی است، شما حتما شانه‌های پهن‌تر و بزرگ‌تری نسبت به باسن و پایین‌تنه‌ی خود دارید. وقتی صحبت از انتخاب لباس متناسب با فرم بدن می‌شود، در واقع هدف این است که شما طوری لباس بپوشید که نیمه‌ی بالایی بدنتان متعادل با نیمه‌ی پایینی بدنتان شود. با این کار شما به کمر خود فرم بیشتری می‌دهید و یک فرم بدنی منحنی‌تر و متعادل‌تر خواهید داشت. اگر هنوز مطمئن نیستید که فرم بدنی‌تان توت‌فرنگی است یا خیر، در ادامه چند ویژگی این فرم را ذکر می‌کنیم:

  • خط شانه مستقیم و معمولا مربعی شکل
  • بالاتنه‌ی بزرگ‌تر نسبت به پایین تنه
  • باسن و پایین تنه‌ی صاف
  • ابعاد کمر و باسن تفاوت زیادی باهم ندارند و باریک‌تر هستند.

بهترین لباس‌ها برای فرم بدنی توت‌فرنگی کدام‌اند؟

اکنون با دانستن ویژگی‌های اصلی فرم بدنی‌تان، می‌دانید که باید طوری لباس بپوشید که استایل بدنی شما متعادل‌تر به نظر برسد. وقتی صحبت از انتخاب لباس متناسب با فرم بدن می‌شود، در واقع هدف این است که شما به طوری لباس بپوشید که نیمه‌ی بالایی بدنتان متعادل با نیمه‌ی پایینی بدنتان شود و توجه‌ها را از روی شانه‌هایتان کم کنید. در ادامه به بررسی چند نکته برای داشتن استایلی بهتر به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. بهترین مدل یقه‌ی لباس

مدل یقه‌ی لباس برای فرم بدن توت فرنگی

زمانی که فرم بدنی شما توت‌فرنگی یا مثلث معکوس باشد، شانه و بازوهای شما بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند؛ بنابراین باید در هنگام انتخاب لباس، به یقه‌ی آن توجه زیادی کنید. یقه‌ی هفت، یقه‌ی هالتری، یقه‌ی رومی و یقه‌ی گردی که مقداری باز باشد بهترین مدل‌های یقه برای شما هستند. این مدل یقه‌ها به شما کمک می‌کنند تا در قسمت گردن، شانه و بازو تعادل ایجاد کنید و شانه‌هایتان از چیزی که هستند پهن‌تر دیده نشوند.

۲. بهترین مدل آستین

مدل آستین مناسب فرم بدن توت فرنگی

آستین افتاده و آستین‌های گشاد از بهترین مدل‌ها برای شما خواهند بود.

آستین افتاده نوعی آستین کوتاه است که فقط قسمت بالایی و روی شانه را می‌پوشاند و خیلی کوتاه است. آستین‌های گشاد مدل‌ها و تنوع‌های زیادی دارند که علاوه بر راحتی، شانه‌های شما را کاملا می‌پوشانند. برای مثال، آستین‌های کیمونو و آستین‌های رگلان گزینه‌های جذابی هستند. سعی کنید از مدل‌هایی که توجه‌ها را به سمت شانه‌های شما جلب می‌کنند دوری کنید؛ برای مثال آستین‌های اپل‌دار.

۳. برای متعادل کردن اندام خود از دامن کمک بگیرید

استایل با فرم بدن توت فرنگی

اندام اصلی در فرم بدنی توت‌فرنگی به طوری است که پاهای شما باریک‌تر از بالاتنه‌ی شما باشند؛ در نتیجه شما از طریق پاهایتان می‌توانید نکات مثبت استایلتان را بیشتر کنید و اندامتان را متعادل‌تر نشان دهید. بهترین روش برای این کار، پوشیدن دامن است. دامن‌های بلند و پفی از آن‌جایی که پایین تنه‌ی شما را پر تر نشان می‌دهند، انتخاب خوبی برای شما خواهند بود و باعث ایجاد تعادل در بالاتنه و پایین تنه‌ی شما می‌شوند.

۴. بهترین پیراهن برای فرم بدنی توت‌فرنگی

پیراهن مناسب فرم بدن توت فرنگی

اولین نکته‌ای که برای انتخاب یک پیراهن خوب باید در نظر بگیرید، این است که مدلی را انتخاب کنید که توجه‌ها را به سمت خط کمر شما جلب می‌کنند. برای مثال پیراهن‌هایی که روی قسمت کمر تنگ می‌شوند و یا کمربند دارند، گزینه‌های خوبی خواهند بود.

همچنین، برای متعادل کردن اندامتان به مدل دامنتان حتما توجه کنید. اگر دوست دارید ظاهری شیک و ظریف داشته باشید، دامن‌های فون و گشاد بهترین مدل برای شما هستند. همچنین یک پیراهن با یقه‌ی هفت و دامن لنگی نیز انتخاب جذابی خواهد بود. این مدل دامن در قسمت کمر تنگ است و به پایین تنه حجم می‌دهد و ظاهری زیبا را برای شما ایجاد می‌کند.

۵. شلوارهای فیت و جذب نپوشید

شلوار مناسب فرم بدنی توت فرنگی

شلوارهای تنگ از آن‌جایی که پایین تنه‌ی شما را کوچک‌تر و لاغرتر نشان می‌دهند، برای اندام توت‌فرنگی زیاد مناسب نیستند؛ بنابراین توصیه می‌شود که شلوارهایی را انتخاب کنید که به پاهای شما حجم بدهند. شلوارهای راسته و دمپا جایگزین‌های مناسبی برای شلوارهای تنگ خواهند بود. این شلوارها تنوع زیادی دارند و در همه‌ی فصل‌ها قابل استفاده هستند. همچنین شلوارهای «پالازو» (Palazzo Pants) نوعی از شلوارهای راسته با پارچه‌ی سبک و نازک هستند که برای فصل تابستان مناسب‌تر هستند.

۶. اندامتان را با یک کت یا ژاکت بلند ایدئال کنید

استایل شیک برای فرم بدن توت فرنگی

ابتدا باید بدانید که از آن‌جایی که در اندام توت‌فرنگی بالاتنه‌ی شخص بزرگ‌تر است، کت‌ها و ژاکت‌های تنگ یا سفارشی روی این ویژگی تاکید بیشتری می‌کنند و آن‌ها را بزرگ‌تر از چیزی که هستند نشان می‌دهند؛ بنابراین سعی کنید مدل‌های تنگ و سفارشی را برای خود انتخاب نکنید. در عوض کت‌ها و کاپشن‌هایی که به راحتی روی بدن می‌افتند و ظاهری شبیه یک جعبه برای بدن شما ندارند را انتخاب کنید؛ مانند ژاکت‌های آبشاری.

همچنین در انتخاب کت و کاپشن دقت کنید که قد آن کمی بلندتر از کمر باشد و با باسن هماهنگ باشد. برای مثال با یک شلوار راسته‌ی گشاد و یک کت بلند می‌توانید ظاهر جذابی برای محل کارتان ایجاد کنید.

۷. انتخاب رنگ لباس

استایل مناسب برای فرم بدنی توت فرنگی

بهترین ترفند برای متعادل کردن فرم بدنیتان، انتخاب رنگ‌های تیره در نیمه‌ی بالایی بدنتان است؛ این کار خطوط شانه‌ی شما را باریک‌تر نشان می‌دهد. البته این جمله لزوما به این معنی نیست که همیشه تاپ یا بلوز مشکی بپوشید؛ بلکه به معنی این است که سعی کنید بلوزی که انتخاب می‌کنید رنگ تیره‌تری نسبت به دامن یا شلوارتان داشته باشد. با این ترفند، خبر خوب این است که هر رنگی را می‌توانید تیره‌تر در نظر بگیرید! از آن‌جایی که برای نیمه‌ی بالایی بدنتان رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب می‌کنید، می‌توانید برای نیمه‌ی پایینی بدنتان رنگ‌های روشن را بپوشید و از آن‌ها لذت ببرید.

همچنین انتخاب کردن بلوز، تاپ و پیراهن‌هایی که در قسمت بالاتنه طرح ساده‌ای دارند به کوچک‌تر دیده شدن شانه‌ی شما کمک می‌کنند. در عوض برای شلوار و دامن، مدل‌های رنگین کمانی، گرافیکی و طرح‌دار را انتخاب کنید. این کار باعث برجسته‌تر کردن پایین تنه‌ی شما شده و فرم بدن شما را متعادل می‌کند.

۸. انتخاب درست اکسسوری‌ها

انتخاب اکسسوری متناسب با فرم بدن

برای فرم بدنی توت‌فرنگی، باید در نظر بگیرید که زیورآلات روی کدام قسمت بدن شما قرار میگیرند. انتخاب‌های شما در دستبند و انگشتر متنوع هستند؛ اما سعی کنید به جای سینه‌ریزها، از گردنبند با زنجیرهای بلند استفاده کنید تا توجه‌ها را از روی بالاتنه‌ی خود منحرف کنید. همچنین برای کیف، مدل‌هایی را انتخاب کنید که بند بلندی داشته باشند تا باعث برجسته شدن شانه‌هایتان نشوند.

حرف آخر

دانستن و شناختن فرم بدنی‌تان، به شما کمک خواهد کرد تا لباسی را انتخاب کنید که ظاهر بهتری به شما بدهد و باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس شما شود؛ اما در هر شرایطی شما می‌توانید لباسی را انتخاب کنید که خودتان در آن حس بهتری داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *